Proiectul educațional „DĂRUIEȘTE BUCURIE DE CRĂCIUN” initiat de Consiliul elevilor al Scolii Profesionale Adjudeni, in perioada 5-14 decembrie 2022, promovează ideea  de voluntariat în rândul elevilor şi adulţilor, cultivand  sentimentul  de respect pentru tradiţiile şi obiceiurile poporului român, dar şi sensibilizarea faţă de cei aflaţi în nevoi.

Multumirile se indreapta spre elevii si  parintii scolii noastre ce au reusit printr-un efort comun sa aduca un zambet pe chipul a 18 elevi si  13 varstnici din comunitate, daruind un cadou frumos impachetat. Felicitari cadrelor didactice care au sprijinit aceasta actiune comunitara. 

                                         Consilier educativ Bancu Lucretia


0 comentarii

Lasă un răspuns

Substituent avatar

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *